Twój wredny szef Pobierz za darmo

Podaj swój adres email, na który wyślemy Ci wiadomość umożliwiającą pobranie e-booka w każdym, dostępnym u nas formacie. Jeśli ta wiadomość nie dotrze do Ciebie (e-maile z różnych powodów nie zawsze docierają do adresata lub docierają z dużym opóźnieniem), użyj innego adresu.

Strona główna

Twój wredny szef

Autor:
Sławomir Jakima, Piotr Rachtan
Format:
PDF, EPUB, MOBI
Ocena:
Oceń

Zachęcamy do wypełnienia poniższych pól. Jeśli jednak tego nie zrobisz to i tak Twoja ocena będzie się liczyć do średniej. Wpisane teksty pojawią się jako dostępne dla wszystkich po akceptacji przez moderatora.


Wypełnienie tego pola nie jest konieczne, aby Twoja recenzja ukazała się w serwisie. Jeśli je wypełnisz, to otrzymasz e-mail z tekstem recenzji, którą tu wpisałeś. Jeśli wpisałeś dłuższą recenzję warto, abyś zachował jej kopię w swoim komputerze.

 
 
3,94 ( 49 ) Przeczytaj recenzje ( 22 )

Szczegółowe, inteligentne i pożyteczne studium relacji pracownik – podwładny. Także o innych sprawach z jakimi na co dzień spotykamy się w pracy: o awansach, zwolnieniach, imprezach integracyjnych, rywalizacji. O pracoholikach, alkoholikach i firmowych romansach. Ciekawa i praktycznie przydatna lektura i dla szefów i dla podlegających im pracowników. Napisana lekko i, czasem, z przymrużeniem oka.

„Twój wredny szef” to ciekawa próba pokazania sytuacji z perspektywy osób stojących po obydwu stronach barykady. Książka jest efektem wieloletniej praktyki zarówno w pracy terapeutycznej z osobami zajmującymi kierownicze i menedżerskie stanowiska. Co szczególnie istotne, spostrzeżenia w niej zawarte wynikają także z doświadczeń autorów bycia szefem czy z zarządzania ludźmi i firmą.

Fragment wstępu:

Większość książek o zarządzaniu, nawet autorstwa najznamienitszych guru, w istocie pomija fakt, że psychiczne relacje pomiędzy ludźmi oraz ich osobowość mają zasadniczy wpływ na procesy organizacji pracy i zarządzanie nim. Na ogół wymieniają cechy, jakimi powinien się charakteryzować doskonały szef, menedżer czy pracownik, nie opisują natomiast patologicznych sytuacji i zachowań, które w sposób często tragiczny wpływają na pracowników. A tak się dzieje! Jeżeli udałoby się choć w minimalnym stopniu pobudzić do refleksji nad swoim zachowaniem zarówno szefów, jak i pracowników, autorzy uznaliby swoje zadanie za wykonane.

Fragment rozdziału „W nowej firmie. Bez złudzeń”:

Wzajemne poznawanie się powinien zainicjować nowy szef. Musi przedstawić się ludziom, choć raczej bez ujawniania szczegółów swojego życiorysu. Nie należy opowiadać o sobie zbyt dużo. Wdając się w zbyt detaliczną opowieść, można niechcący odsłonić fakty, które powinny pozostać ukryte. Można też obnażyć swoje słabe miejsca, które potem ktoś wykorzysta przeciwko zwierzchnikowi. Nie wolno mieć złudzeń co do dobrej woli wszystkich. Doza nieufności jest konieczna, inaczej dochodzi się do naiwnego przekonania, że wszyscy dookoła są dobrzy i uczciwi. A przecież tak nie jest!

Fragment rozdziału „Samotność w organizacji”:

Dzielenie życia na czas spędzony w pracy i w domu jest pozbawione sensu. Często siedząc za biurkiem, uciekamy myślami do spraw domowych, a wśród bliskich nie możemy się wyzwolić od myślenia o sprawach zawodowych. I problemy jakie niesie czas, są w obu środowiskach podobne. To, co najbardziej doskwiera nam w domu, na co skarżymy się kolegom, a czasem barmanowi, to samotność. Nie rozumie nas żona (mąż nie słucha), dzieci mają nas w nosie, nie mamy komu wypłakać się w klapę?

Fragment rozdziału „Impreza, czyli hulanki i swawole”:

Okolicznościowa impreza, organizowana zazwyczaj przez kierownictwo firmy, gromadzi przy, jak to się mówi, tradycyjnej lampce wina wszystkich pracowników, niezależnie od pozycji w firmie. Na swój sposób wszyscy są tu równi, co nie znaczy, że przestaje obowiązywać służbowa zależność. Trzeba o tym pamiętać. Fakt, że pracownicy siedzą przy jednym stoliku z przełożonymi, tylko chwilowo niektóre zależności zawiesza.

O AUTORACH

Sławomir Jakima jest lekarzem psychiatrą i psychoterapeutą. Posiada doświadczenie w zarządzaniu firmami oraz ludźmi, prowadzi również szkolenia dotyczące omawianej tematyki.

Piotr Rachtan jest dziennikarzem i redaktorem, pracował m.in. w dawnych Kulisach i pierwszym Tygodniku Solidarność. Publikował też na temat stosunków w firmie na łamach Gazety Prawnej. Doradzał w Konfederacji Pracodawców Polskich i w Polskim Górnictwie Naftowym i Gazownictwie. Obecnie jest dyrektorem wydawniczym w jednym z wydawnictw prasowych.

Recenzje
Wyświetlono rezultaty 1-20 z 22.
Polecam rozpoczynającym pracę zawodową, typowy błąd synonim "praca-biuro" - nie wszyscy pracują w biurze.
 
 
( 2018-08-27 06:46:09 )
Autor: bubu
Książka jest doskonałą propozycją dla osób rozpoczynających pracę.
 
 
( 2018-04-29 05:34:48 )
Autor: Patryk
Jedna z niewielu dobrych pozycji książkowych próbująca zmierzyć się z realiami na polskim rynku pracy. Świetny drogowskaz dla młodego pokolenia pracowników, zwracająca uwagę na najczęściej popełniane błędy w relacjach szef - pracownik.
Bardzo ciekawy opis ludzkich zachowań i sposobów reakcji na nie w środowisku pracy.
 
 
( 2018-01-12 08:02:50 )
Autor: Ivess
Dla mnie nieciekawa.
 
 
( 2016-11-29 17:50:12 )
Autor: Iza G
Jak nie chcesz spaść ze stołka przed podchładnymi - warto
 
 
( 2014-11-15 15:25:02 )
Autor: Aldona
Warto było pobrać
 
 
( 2014-08-03 07:29:37 )
Autor: Adi
Niby ok a jednak czegoś brak
 
 
( 2014-05-12 09:47:36 )
Autor: kasia
książka niby ok, dobrze się czyta. jednak jak porównuje się z rzeczywistością to nie wszystko pasuje. niektóre sytuacje opisane tylko z jednej strony lub bardzo przykładowo. życie nie zawsze da się ułożyć w schematy i brak w niej moim zdaniem wyjścia poza schematyczne sytuacje.
Nie ze wszystkim się zgadam ale ogólnie ok
 
 
( 2014-04-21 10:26:02 )
Autor: ed66
Autor wie o czym pisze.
 
 
( 2014-04-17 08:20:14 )
Autor: kisia
To co przeczytałam w większości się zgadza, może napisane jest dla osób pracujących w wielkich korporacjach, ale w małych przedsiębiorstwach jest tak samo, może jedynie na mniejszą skalę. Właśnie się zwolniłam z takiej firmy i myślę że powinnam to zrobić już dawno temu. Pozdrawiam ;-)
Fakty oczywiste
 
 
( 2014-04-15 08:36:14 )
Autor: MR
lekko się czyta
Ciekawa pozycja .
 
 
( 2014-03-31 16:46:46 )
Autor: Jola
Obserwacje autora warto skonfrontować ze swoimi. Do poczytania z przymrużeniem oka
 
 
( 2013-12-07 18:54:43 )
Celne wskazówki
 
 
( 2013-12-01 23:55:09 )
Autor: Wojciech
dobre prawdziwe przykłady zachowań pracowników
Ciekawa pozycja
 
 
( 2013-09-20 09:55:50 )
Autor: Danka
Interesujący temat, świetnie się czyta :)
Ok
 
 
( 2013-09-09 08:46:48 )
Jako ew. poradnik średnio nadaje się do naszych realiów.
 
 
( 2013-07-22 07:45:42 )
Autor: Viki
Specjalnie nic nowego się nie dowiedziałam.
 
 
( 2013-06-25 21:50:19 )
Obowiązkowa lektura dla wszystkich zatrudnionych, nie tylko menedżerów. Polecam!
 
 
( 2013-02-20 12:18:14 )
Autor: Krzysztof
Dowcipna i lekko napisana, lecz jakże prawdziwa "panorama typów", których spotkać może każdy z nas na co dzień w swoim miejscu pracy. Niektóre zagadnienia (np. alkoholizm szefów i pracowników) znamionują bardzo gruntowną wiedzę autora o opisywanym problemie. Książka jest lustrem w którym przejrzeć się może absolutnie każda osoba zatrudniona na etacie.
Dobra pozycja i na czasie. A co najważniejsze lekko mi sie ja czyta.
 
 
( 2013-01-18 00:12:43 )
Autor: wojt47
Opracowanie rzeczowe, pożyteczne dla wszystkich pracujących.
 
 
( 2013-01-12 10:54:10 )
Autor: Zbyszek
Podaje różne warunki zachodzące we wzajemnych stosunkach w pracy pomiędzy szefem, jak i podwładnymi. Czyta się z przyjemnością , można wyciągnąć wiele korzyści dla siebie z treści książki. Ogólnie warta polecenia dla wszystkich pracujących.

Utworzone przez: Marcin Gawski