Duch dziejów Polski Pobierz za darmo

Podaj swój adres email, na który wyślemy Ci wiadomość umożliwiającą pobranie e-booka w każdym, dostępnym u nas formacie. Jeśli ta wiadomość nie dotrze do Ciebie (e-maile z różnych powodów nie zawsze docierają do adresata lub docierają z dużym opóźnieniem), użyj innego adresu.

Strona główna

Duch dziejów Polski

Autor:
Antoni Chołoniewski
Format:
PDF, EPUB, MOBI
Ocena:
Oceń

Zachęcamy do wypełnienia poniższych pól. Jeśli jednak tego nie zrobisz to i tak Twoja ocena będzie się liczyć do średniej. Wpisane teksty pojawią się jako dostępne dla wszystkich po akceptacji przez moderatora.


Wypełnienie tego pola nie jest konieczne, aby Twoja recenzja ukazała się w serwisie. Jeśli je wypełnisz, to otrzymasz e-mail z tekstem recenzji, którą tu wpisałeś. Jeśli wpisałeś dłuższą recenzję warto, abyś zachował jej kopię w swoim komputerze.

 
 
4,40 ( 5 ) Przeczytaj recenzje ( 4 )

Wydany 100 lat temu, przedwojenny bestseller (wiele wydań, duże nakłady, tłumaczenia na języki obce), w którym autor próbuje znaleźć w polskiej historii jakieś pozytywy, osiągnięcia, rzeczy warte uwagi, a nawet takie, z których możemy być, my Polacy, dumni. Okazuje się, że jest tego sporo. Książka oparta na konkretnych, często mało znanych faktach. Lektura obowiązkowa dla każdego, kto interesuje się historią Polski i Europy. Książka bywała krytykowana za zbyt pozytywne postrzeganie polskiej historii - za nie dostrzeganie jej wad. Jej autor niezmiennie odpowiadał na te zarzuty, że o negatywach napisano już wiele, natomiast o pozytywach prawie wcale nie pisano, i że jego książka ten brak próbuje nadrobić.

Recenzje
Wyświetlono rezultaty 1-4 z 4.
Pozycja warta porównania z innymi opracowaniami , a to powiększa horyzonty historii pozytywnie
 
 
( 2018-03-05 07:45:36 )
Polacy nie gęsi.....
 
 
( 2018-01-03 14:21:37 )
Autor: Bookbis
Trochę zgubił mnie tytuł,sądziłam że będzie to opowieść przez wieki jest natomiast rozprawa o pewnym okresie rozpatrywana pod różnymi katami- moralnymi,etycznymi,prawnymi,wojskowymi,.trochę trudno się w tym połapać na początku bo brzmi jak opowieść"powieszonego romantyka" ale w sumie ciekawa pozycja mimo patosu.warto przeczytać dla zrozumienia nas samych, polecam
Ciekawa
 
 
( 2017-11-30 15:26:04 )
Autor: jerzy olszak
Fenomenalna - szkoda, że nie ma w ocenie takiej opcji.
 
 
( 2017-10-28 07:08:48 )
Autor: wolkar

Utworzone przez: Marcin Gawski