Toksyczna psychologia i psychiatria. Depresja a samobójstwo Pobierz za darmo

Podaj swój adres email, na który wyślemy Ci wiadomość umożliwiającą pobranie e-booka w każdym, dostępnym u nas formacie. Jeśli ta wiadomość nie dotrze do Ciebie (e-maile z różnych powodów nie zawsze docierają do adresata lub docierają z dużym opóźnieniem), użyj innego adresu.

Strona główna

Toksyczna psychologia i psychiatria. Depresja a samobójstwo

Autor:
Jarosław Stukan
Format:
PDF, EPUB, MOBI
Ocena:
Oceń

Zachęcamy do wypełnienia poniższych pól. Jeśli jednak tego nie zrobisz to i tak Twoja ocena będzie się liczyć do średniej. Wpisane teksty pojawią się jako dostępne dla wszystkich po akceptacji przez moderatora.


Wypełnienie tego pola nie jest konieczne, aby Twoja recenzja ukazała się w serwisie. Jeśli je wypełnisz, to otrzymasz e-mail z tekstem recenzji, którą tu wpisałeś. Jeśli wpisałeś dłuższą recenzję warto, abyś zachował jej kopię w swoim komputerze.

 
 
4,37 ( 43 ) Przeczytaj recenzje ( 22 )

Czy samobójca jest chory psychicznie? Jaka jest przyczyna samobójstw? Czy depresja istnieje czy też jest ekonomicznym oszustwem, wielką manipulacją? Czy antydepresanty pomagają czy też są wręcz szkodliwe? Na te, i wiele innych pytań odpowiada autor – profesjonalny psycholog i psychiatra.

prof. Thomas Szasz, psychiatra:

Za dużo palisz – jesteś chory,
jesteś zbyt grzeszny – jesteś chory,
jesteś za gruby – jesteś chory,
jesteś zbyt szczęśliwy – jesteś chory,

Peter Breggin, psychiatra:

Pójście do psychiatry, jest jedną,
z najniebezpieczniejszych rzeczy, jakie
człowiek może zrobić

Fred Baughman, neurolog:

Biologiczna psychiatria/psychologia jest
perwersją medycyny i nauki, jest zwykłym
oszustwem

DROGI CZYTELNIKU

Elektroniczna wersja tej książki jest bezpłatna i może być w każdy sposób powielana oraz przetwarzana z wyłączeniem druku tradycyjnego. Jeśli uznasz, że jej przeczytanie było warte Twojego czasu, kup w jakiejkolwiek księgarni jej wersję papierową. Wspomożesz tym autora i utwierdzisz go w przekonaniu, iż powinien kontynuować poruszanie w książkach tak ważnych i trudnych tematów.

O AUTORZE

Ukończył psychologię kliniczną i sądową na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. W kolejnych latach szkolił się w psychoterapii psychodynamicznej (nowoczesna psychoanaliza). Ukończył ponadto kilkadziesiąt innych szkoleń z zakresu diagnozy i pomocy psychologicznej oraz studia podyplomowe z zakresu seksuologii. Kontynuuje naukę seksuologii klinicznej. Pracuje nad doktoratem z zakresu suicydologii.

Pracował w wielu instytucjach niosących pomoc: w poradni dziecięcej, w kilku poradniach zdrowia psychicznego dla dorosłych (Krapkowice NZOZ i ZOZ, Zawadzkie NZOZ - szpital miejski), w ośrodku interwencji kryzysowej (Opole) oraz wielu innych placówkach Sporadycznie występuje w charakterze biegłego sądowego. W swojej pracy klinicznej wyspecjalizował się w niesieniu pomocy osobom, które utraciły chęć życia.

Recenzje
Wyświetlono rezultaty 1-20 z 22.
Godny uwagi
 
 
( 2017-01-18 09:51:14 )
Autor: Adros
Ciekawe
 
 
( 2016-11-04 17:35:46 )
Autor: Iza G
Książka jak zwykle trzyma poziom :)
 
 
( 2015-05-02 07:49:54 )
Autor: Elementnieba
Okrywcza, ciekawa, na czasie i ważna publikacja.
 
 
( 2015-04-14 19:00:02 )
Autor: blang@poczta.onet.pl
?Mam więc nadzieję, że nawet jeśli czytelnik nie zgodzi się z wieloma aspektami prezentowanej pracy, wzbudzi w nim ona oburzenie, niedowierzanie, a nawet złość, lub przeciwnie: śmiech, powątpiewanie, czy nawet lekceważenie, to jednak dostarczy alternatywnego spojrzenia na współczesną rzeczywistość i jej bardzo ważny obszar. W człowieku bowiem piękne jest to, że wie, nawet jeśli ze swoją wiedzą się nie zgadza.? ?...chociaż główny wątek książki poświęcony jest przede wszystkim związkowi depresji z samobójstwem oraz fikcyjnemu kreowaniu zaburzeń psychicznych w celu osiągania zysków z ich leczenia, to w tle jest ona również pracą poświęconą współczesnemu światu, konsumpcyjnemu stylowi życia, pośpiechowi jaki nas cechuje i co z niego wynika ? coraz częstszym brakiem refleksji nad własnym życiem.? Przedstawiłam na początek dwa cytaty ze wstępu książki, ponieważ uważam, że dobrze opisują zawartość publikacji. Chciałoby się polecić tę książkę szerokim rzeszom czytelników, jako bardzo wartościowy przegląd współczesnej wiedzy na temat depresji, jednak przyznać trzeba, że język jest dość trudny. Chociaż poruszona tematyka bardzo ciekawa, ujęta w nowy sposób niestereotypowy, a właściwie łamiący stereotypy, może nie wszystkim uda się ją przeczytać właśnie z powodu dość ?lekarskiego? języka. Chcę jednak podkreślić, że książka jest bardzo ciekawa i wyjaśnia wiele zjawisk rządzących współczesnym światem i ujawnia mechanizmy rządzące nauką w kontekście medycyny i postępowaniem lekarzy. Mimo języka, książkę tę gorąco polecam wszystkim.
Jest bardziej uniwersalny
 
 
( 2015-04-05 01:58:18 )
Autor: sradev@wp.pl
I nie tylko
 
 
( 2015-04-01 11:31:27 )
Autor: sradev@wp.pl
Bardzo dobra
 
 
( 2015-03-30 15:52:43 )
Autor: Aga
Bardzo przyjemnie się czyta tą książkę chociaż tematyka nie jest lekka. Nowe, świeże podejście do depresji jako nie-choroby. Warto przeczytać.
Specjalista pisze szczerze o zaburzeniach psychicznych kwalifikowanych jako choroby umysłowe
 
 
( 2015-03-19 12:18:24 )
Autor: Zdzich
Bardzo interesująca książka, potwierdzająca moje podejrzenia, że psychiatria to bardziej zjawisko kulturowe a nie nauka. Polecam szczególnie tym, którzy mieli do czynienia z osobami zdiagnozowanymi jako chore umysłowo. Tekst oceniam na bdb jednak strona techniczna wydania w formacie epub i mobi posiada duży obszar do poprawy.
Momentami "bzdet"
 
 
( 2015-03-19 10:56:54 )
Autor: Ewa
Autor pisze z punktu teoretyka. Sam nigdy nie zmagał się z depresją. Wiem, że w pewnym okresie mojego życia, właśnie farmakologia i mądry lekarz ( nie psychiatra ) spowodowały, że jeszcze żyję.
Cikawa i pomocna.
 
 
( 2015-03-17 11:34:27 )
Autor: b.hajnold@interia.pl
Książka pokazuje oderwanie psychiatrów od rzeczywistości
 
 
( 2015-03-16 21:40:05 )
Autor: Beta C.
W związku z tym, że w mojej rodzinie był przypadek depresji zakończonej samobójstwem i widziałam jak bardzo biedny człowiek faszerowany był lekami a jak mało z nim rozmawiano w pełni zgadzam się z autorem. A przynajmniej z tą połową którą przez ten czas zdążyłam przeczytać. Dziękuję Panu Autorowi bardzo.
Depresja , depresja i po depresji.
 
 
( 2015-03-16 19:37:49 )
Autor: Karolina
Dzięki przeczytaniu tego e-booka inaczej spojrzałam na tzw. depresję. Którą jak właśnie jest napisane każdy ma... Uświadomiłam sobie że tak na prawdę to sama się w tym pogrążam i nie potrzebnie się nad sobą użalam. Siedząc i myśląc że potrzebuje psychologa czy psychiatry. Zastanowiłam się nad przyczynami i doszłam do wniosku że to wszystko jest normalne. Czuję to co większość ludzi by czuła będąc w określonej sytuacji. ;))
diametralnie inny sposób podejscia do tematu.ciekawa.
 
 
( 2015-03-16 19:21:44 )
Autor: Siak
Wspaniała książka
 
 
( 2015-03-16 14:52:21 )
Autor: remidobrzynski@gmail.com
Samobójstwo jest najpoważniejszym powikłaniem depresji. Jednak z badań wynika, że większość osób z depresją, które próbowały popełnić lub popełniły samobójstwo, nie było leczonych farmakologicznie i nie korzystało z pomocy psychologicznej. W Polsce liczba samobójstw sięga kilku tysięcy rocznie. W ostatnich latach obserwuje się rosnącą ich liczbę wśród młodzieży, choć ciągle najwyższy wskaźnik samobójstw jest wśród osób, które przekroczyły 45. rok życia. Dlatego warto przeczytać książkę zanim dokona się czegoś, czego będzie się żałować albo nie będzie możliwości naprawy popełnionego błędu. A to tylko chwila, aby ...
Powinni tę książkę przeczytać WSZYSCY. Znormalniałby ich stosunek do ludzi chorych.
 
 
( 2015-03-16 12:35:55 )
Autor: Anna
Prawdziwe obliczenaszej medycyny.
 
 
( 2015-03-16 12:07:46 )
Autor: zdzich1958@o2.pl
Jest to ukazanie podejścia naszych lekarzy do pacjęta i metod leczenia. Często leczy się tylko objawy a nie szuka się przyczyny.
Warto przeczytać.
 
 
( 2015-03-16 11:23:25 )
Autor: Techa
Jestem w trakcie lektury.
 
 
( 2015-03-16 09:50:13 )
Autor: kazimierzkrukowski@gmail.com
Dla cierpiących i nie tylko.
 
 
( 2015-03-16 09:46:02 )
Autor: nieidealna
Dla cierpiących i nie tylko. Interesujący punkt widzenia. Warto przeczytać.
Warte przeczytania i porównania z otoczeniem.
 
 
( 2015-03-16 08:03:50 )
Autor: pvaldi

Utworzone przez: Marcin Gawski