Tańce damsko-męskie Pobierz za darmo

Podaj swój adres email, na który wyślemy Ci wiadomość umożliwiającą pobranie e-booka w każdym, dostępnym u nas formacie. Jeśli ta wiadomość nie dotrze do Ciebie (e-maile z różnych powodów nie zawsze docierają do adresata lub docierają z dużym opóźnieniem), użyj innego adresu.

Strona główna

Tańce damsko-męskie

Autor:
Mirosław Salwowski
Format:
PDF, EPUB, MOBI
Ocena:
Oceń

Zachęcamy do wypełnienia poniższych pól. Jeśli jednak tego nie zrobisz to i tak Twoja ocena będzie się liczyć do średniej. Wpisane teksty pojawią się jako dostępne dla wszystkich po akceptacji przez moderatora.


Wypełnienie tego pola nie jest konieczne, aby Twoja recenzja ukazała się w serwisie. Jeśli je wypełnisz, to otrzymasz e-mail z tekstem recenzji, którą tu wpisałeś. Jeśli wpisałeś dłuższą recenzję warto, abyś zachował jej kopię w swoim komputerze.

 
 
2,79 ( 29 ) Przeczytaj recenzje ( 17 )

Taniec mężczyzny i kobiety a także wszelkie inne tańce z punktu widzenia nauczania chrześcijańskiego i Biblii a także ojców kościoła z pierwszych wieków. Cenny głos w dyskusji o obecnie panujących wartościach, trendach i wzorcach. Tekst zgodny z szeroko pojętą etyką chrześcijańską: katolicką, protestancką i prawosławną. A także odważny i bezkompromisowy. I mocno kontrowersyjny.

Nasz ebook zawiera obszerny, początkowy fragment książki „Tańce, kłamstwo i skromny ubiór – co chrześcijanie powinni o nich sądzić?”. Książka ta składa się z trzech części: (i) Tańce damsko-męskie, (ii) Tradycyjny absolutyzm moralny vs. etyka sytuacyjna, (iii) Czy istnieją uniwersalne i obiektywne kanony skromności. Udostępniony tu fragment obejmuje 3/4 tekstu części pierwszej.

Pełną wersję książki „Tańce, kłamstwo i skromny ubiór – co chrześcijanie powinni o nich sądzić?” możesz kupić w: księgarni Bonito

Książka wpisuje się w pewną niszę na polskim rynku. Opisuje ona chrześcijańskie nauczanie, zarówno Biblii, jak i ojców kościoła z pierwszych wieków, na bardzo współczesne tematy. Książka ta jest przeznaczona dla szerokiego kręgu odbiorców – zarówno protestantów, jak i katolików oraz prawosławnych. Opiera się ona nauczaniu, które każde z tych wyznań akceptuje, przede wszystkim na Biblii. Jednocześnie napisana jest językiem bardzo przystępnym, niezależnie od grupy wiekowej – i nawet, jeśli z poglądami autora nie zawsze byśmy się zgodzili, to jest to bardzo cenny głos w dyskusji o obecnie panujących wartościach, trendach i wzorcach.

Fragment książki:

Wielu ludzi, gdy styka się z tradycyjnie chrześcijańską krytyką pozamałżeńskich tańców damsko-męskich swymi wypowiedziami i reakcjami od razu pokazuje, że tak naprawdę nie rozumie o co chodzi nawet w podstawowych punktach owej krytyki. Ludzie zdziwieni tym, iż można stanowczo przestrzegać przed takimi tańcami, wysuwają od razu zastrzeżenia typu: „To co nie można tańczyć z własną żoną?”, „Czyż biblijny Dawid nie tańczył przed Arką, a Pan Jezus nie był obecny na weselu w Kanie? Chcesz być świętszy i bardziej moralny od Boga piętnując tańce?”, „A więc co, w takim razie tańczące dzieci też czynią źle?”. Tego rodzaju (najczęściej retoryczne) pytania wskazują z jaką precyzją i dokładnością trzeba się wypowiadać wówczas, gdy krytykuje się tańce. Dlatego nieraz zastrzegałem i wciąż podkreślam, iż obiektem mej krytyki nie są jakiekolwiek tańce, ale określony ich rodzaj, który w najbardziej precyzyjny i wykluczający wszelkie niejasności sposób można nazwać mianem „pozamałżeńskich tańców damsko-męskich”.

Recenzje
Wyświetlono rezultaty 1-17 z 17.
Jakis talib to pisal?
 
 
( 2014-05-07 09:02:43 )
Autor: Danuta 60-latka
Najpierw myslalam, ze to jakas ironia czy co... Ale autor jest zupelnie powazny!!! I to mnie powalilo. W XX wieku w Europie miec takie poglady!
Macie ciekawsze książki. Dla mnie, mieszkającego poza granicami kraju ta książka nie okazała się potrzebną życiowo. Może temat..
 
 
( 2014-04-20 13:06:08 )
Autor: Wiktor
Rozczarowuje.
 
 
( 2014-03-19 08:24:48 )
Warte przeczytania.
 
 
( 2014-03-01 09:48:47 )
Autor: pvaldi
Brak oceny 0 - żenująca.
 
 
( 2014-02-27 15:48:59 )
Autor: Ewa
Nie sądziłam, że w XXI wieku ktoś może w taki sposób oceniać taniec dwojga ludzi. Zaścianek, intelektualne bagno poniżej poziomu mułu, można ten elaborat porównać poziomem do raportu Macierewicza.
Karykatura katolicyzmu
 
 
( 2014-02-18 19:51:45 )
Autor: Joanna
Nie do wiary, że napisał to człowiek współczesny. Napisana w duchu "ile aniołów zmieści się na główce szpilki". Zastanawiam się, czy autor nie zgrzeszył, podejmując taki temat... ;)
Coś potwornego, jak to możliwe w XXI wieku
 
 
( 2014-02-17 01:00:11 )
Autor: Jerzy
Wyjątkowo ohydna lektura. Dać autorowi zapałki i zapali stosy. Widać dokładnie jak tacy faceci od czarnych sukienek próbują wtrącać się we wszystko, nawet w to jak i z kim mam tańczyć. Aż mnie biorą dreszcze. Precz z takim tekstem. Skasować i zapomnieć jak najszybciej.
Nie udało mi się przebrnąć dalej - przeczytałem (przemęczyłem) może połowę. Dalej sie chyba już nie da
 
 
( 2014-02-15 22:05:09 )
To tematy religijne a ja wole ich publicznie unikać.
 
 
( 2014-02-14 18:00:27 )
Taka sobie
 
 
( 2014-02-14 16:16:49 )
?????????? o co chodzi??????
 
 
( 2014-02-14 08:58:11 )
Autor: kp
Tresc niewspolmierna do realiow i rzeczywistosci spolecznej,drapiezne zycie wymaga drapieznych zachowan,idealna lektura na czasy
 
 
( 2014-02-14 08:51:36 )
Autor: emi347@wp.pl
Trzeba zachować trzeźwość osądu po przeczytaniu .
 
 
( 2014-02-11 12:52:44 )
Autor: mariafila3@wp.pl
Bardzo dobra i wartościowa książka, polecam
 
 
( 2014-02-10 11:56:54 )
Autor: Krzysztof Borawski
Red. Terlikowski wydaje się niestety nie rozumieć tematu. Jeśli ktoś nie jest zakorzeniony w prawdach Biblii, to postrzega tę książkę przez pryzmat tego świata, a nie Bożych prawd. Właściwym pytaniem jest, czy treści w niej zaprezentowane są zgodne z Biblią, a nie czy nam się to podoba, czy nie. Dla świata krzyż i Słowo Boże jest głupstwem, dla nas jednak jest to moc Boża moc ku zbawieniu (1 Kor. 1:18). Gorąco polecam tę książkę w szczególności tym, którzy Słowo Boże traktują poważnie.
Nudne "dzieło" pospolitego trolla internetowego
 
 
( 2014-02-07 22:24:52 )
Autor: Tomasz Terlikowski
Autor książki od dawna zajmuje się pisaniem tekstów świadczących o jego tragicznym stanie emocjonalnym zapewne. Nie polecam.Jako iż jest to edycja elektroniczna to nawet nie można jej użyć jako rozpałki w kominku.
Wygląda to jak satyra ANTY-chrześcijańska
 
 
( 2014-02-07 14:50:36 )
Autor: Marian Wiśniowski
Autor swoje tezy formułuje chyba na poważnie, ale rezultat jest opłakany. Książkę będą cytować głównie ludzie chcący sobie robić jaja z chrześcijaństwa. Nie znaczy to, że nie ma w niej rozsądnych spostrzeżeń, ale są one rozdęte do przesady i podane w tonie kaznodziejskim i nie znoszącym sprzeciwu.
Książka zaskakująca, zmuszająca do myślenia
 
 
( 2014-02-07 10:24:24 )
Autor: antydaktyl
choć mocno kontrowersyjna, ale polecam

Utworzone przez: Marcin Gawski