Serwantka Pobierz za darmo

Podaj swój adres email, na który wyślemy Ci wiadomość umożliwiającą pobranie e-booka w każdym, dostępnym u nas formacie. Jeśli ta wiadomość nie dotrze do Ciebie (e-maile z różnych powodów nie zawsze docierają do adresata lub docierają z dużym opóźnieniem), użyj innego adresu.

Strona główna

Serwantka

Autor:
Monika Sawicka
Format:
PDF, EPUB, MOBI
Ocena:
Oceń

Zachęcamy do wypełnienia poniższych pól. Jeśli jednak tego nie zrobisz to i tak Twoja ocena będzie się liczyć do średniej. Wpisane teksty pojawią się jako dostępne dla wszystkich po akceptacji przez moderatora.


Wypełnienie tego pola nie jest konieczne, aby Twoja recenzja ukazała się w serwisie. Jeśli je wypełnisz, to otrzymasz e-mail z tekstem recenzji, którą tu wpisałeś. Jeśli wpisałeś dłuższą recenzję warto, abyś zachował jej kopię w swoim komputerze.

 
 
4,11 ( 206 ) Przeczytaj recenzje ( 110 )

Ciekawa, zabawna, dynamiczna akcja od pierwszej do ostatniej strony. Wyraziste, nietuzinkowe postacie – przede wszystkim kobiet – mężczyźni tworzą tu tło, ale w myśl zasady: faceci nie są pępkiem świata i kobiety doskonale potrafią sobie bez nich radzić, choć czasami się przydają, i to nawet bardzo. Opowieść o tym czego pragną współczesne kobiety. Inteligentna ironia doprowadzona nieomal do perfekcji. Nieomal, bo i tak nie ukryła wrażliwości autorki.

Współczesna baśń dla sfrustrowanych kobiet ładna, żywo napisana i zabawna, taka, której bohaterki można polubić, a lektura przypomina wypoczynek w ulubionym, dobrze wygniecionym, fotelu. A to przecież sprawia przyjemność i pewnie po to się czyta takie powieści, by być bujanym i kołysanym w ulubionej tonacji. Powieść Moniki Sawickiej nie zawodzi i pewnie perfekcyjnie trafia w oczekiwania czytelniczek. Puenta powieści prawdziwa i zawsze godna propagowania: „Najistotniejsze chyba, by żyć w zgodzie z sobą, żyć tak jak się chce, czerpiąc jak najwięcej przyjemności, radości i nie wyrządzając przy tym krzywdy innym”.

O AUTORCE

Monika Sawicka o sobie. Rok produkcji 1972. Używana, lekko przechodzona, ale w niezłym stanie. Przebieg autentyczny. Nie wymaga liftingu, lakier oryginalny, tapicerka i poduszki powietrzne także. Jak na razie. Szatynka z natury, blondynka z wyboru. Jak większość ludzi, posiada dwie nogi, z tym że ona ma prawą noge krótszą, lewą dłuższą i przesuniętą miednicę. Do dziś trwa ustalanie, kto i kiedy owego przesunięcia dokonał. Uchodzi za niezrównoważoną emocjonalnie, choć prawda jest okrutna – to wariatka oraz bulterier, którym jej mąż straszy klientów, ociągających się z płaceniem. W związku z czym czasem robi za komornika. Ale znana jest także z tego, że gdy ktoś potrzebuje pomocy, wyczuwa to niemal telepatycznie, rozwija anielskie skrzydła i pędzi z pomocą. Wtedy nad Łodzią przechodzą zawieje, trąby powietrzne i wichury. Ma ksywkę Anioł i ksywkę Czub. Znajomi najbardziej ją lubią gdy śpi – może nawet chrapać, ale wtedy przynajmniej nie gada. Mąż także woli, gdy śpi, a jeszcze bardziej, gdy śpi z nią, co się nawet czasem zdarza. Czasem nawet zdarza się, że robią inne rzeczy, w nadziei na becikowe. Kiedy wypije, zaczyna mówić po angielsku. Całkiem dobrze posługuje się językiem polskim. Świetnie gotuje. Uwaga! Nie pierze i nie prasuje. Chętnie jednak zmywa. Nienawidzi obierać ziemniaków. Mistrzyni szarlotki – zawsze piecze hurtowo, dla znajomych. Jest zodiakalnym Koziorożcem. Idzie do przodu jak burza, ale z niespotykaną łagodnością.

Recenzje
Wyświetlono rezultaty 101-110 z 110.
Lekturka lekka, łatwa i czasami zabawna - i tyle...
 
 
( 2012-12-13 13:40:58 )
Autor: malinka49
Książka dla kobiet, świetnie się czyta.
 
 
( 2012-12-12 15:58:30 )
Autor: Aga A.
Podobała mi się. Trochę zakręcony świat przedstawionej tam kobiety - jak to w życiu plecie się, ale jak ma się równie zakręcone przyjaciółki to wszystko musi się udać. Polecam.
Przyzwoita, choć wszystkie chwyty już przejrzałe, niestety.
 
 
( 2012-11-29 13:52:55 )
Autor: B.
Lubię takie poczucie humoru :)
 
 
( 2012-11-14 16:59:06 )
Autor: Jola
Miła lekka i przyjemna wspaniały humor, dobra na chandrę :)
Kto przeczyta -zyska,kto odrzuci-straci...
 
 
( 2012-11-05 10:27:59 )
Autor: Gochna
Pani Monika Sawicka napisała książkę pełną ciepła,serdeczności,humoru oraz nadziei.Czytając SERWANTKĘ, wiele razy uśmiałam się do łez,a przecież śmiech,to zdrowie.Przykuta do łóżka(NA PEWIEN CZAS)zapomniałam o bółu.Jej bohaterka-Helena została porównana do pięknego mebla -zakurzonej serwantki.Często przecież kobiety dają się wepchnąć w kąt i zapominają o swym pięknie.Warto z filuternym przymrużeniem oka spojrzeć na Helenę,a także na siebie i zapamietać, że zawsze jest odpowiednia pora na zmiany("renowację serwantki").Polecam tę książkę wszystkim, lubiącym czytać.
Lekka i ciekawa lektura błyskotliwie napisana
 
 
( 2012-11-05 09:30:11 )
Autor: Lilka
Przeczytałam jednym tchem i podziwiam humor i talent autorki. Niektóre fragmenty rozbawiły mnie do łez. Dobrze móc przeczytać taką świetną osadzoną w polskiej rzeczywistości lekturę.
Szkoda czasu
 
 
( 2012-11-02 09:54:23 )
Zaczyna być ciekawie :)
 
 
( 2012-11-02 08:41:45 )
Autor: Waldemar
Czytajcie - warto
"Serwantka" to książka o kobietach i dla kobiet, bo tylko one są w stanie zrozumieć wahania i decyzje Heleny.
 
 
( 2012-10-29 20:04:37 )
Autor: Anna Kołodyńska
Serwantka Moniki Sawickiej przypadnie do gustu wszystkim tym, którzy pamiętają powieści Katarzyny Grocholi. To książka zabawna, ciepła, w której między wierszami znajdziemy życiowe prawdy. Bohaterką powieści jest Helena, o której przyjaciółki mówią, że jest jak ta zakurzona, zapomniana Serwantka stojąca na starej półce. Helena chociaż jest w kwiecie wieku, jej życie nie ułożyło się najlepiej. Jej mąż po 15 latach małżeństwa odszedł z dziewczyną lekkich obyczajów, zagarnął ich rodzinny interes i co najważniejsze zdeptał poczucie wartości żony. Nic dziwnego, że kobieta bez męża, bez pracy, ale z głębokim uczuciem upokorzenia nie potrafi ułożyć sobie życia. Ale od czego są przyjaciółki? To one będą walczyły o to by zrzuciła dresy, sięgnęła po puder i odwiedziła fryzjera. To one wyciągną ją do klubu. To wreszcie one rozpoczną aktywne poszukiwanie następcy niewiernego męża. Jak można się domyślić doprowadzi to do wielu zabawnych sytuacji. "Serwantka" to książka o kobietach i dla kobiet, bo tylko one są w stanie zrozumieć wahania i decyzje Heleny. Autentyczności dodają liczne nawiązania do współczesnej Polski. I jak tu nie myśleć, że Helena jest tak naprawdę jedną z nas? Nic dziwnego, że książkę czyta się jednym tchem.
Dobrze się czyta. Wartka akcja.
 
 
( 2012-10-25 14:48:41 )
Autor: antydaktyl

Utworzone przez: Marcin Gawski