ebooks43.pl

dobre darmowe e-booki

Polecamy też książkę: Banki, pieniądze, długi
Shit! Rok w brukowcu Pobierz za darmo

Podaj swój adres email, na który wyślemy Ci wiadomość umożliwiającą pobranie e-booka w każdym, dostępnym u nas formacie. Jeśli ta wiadomość nie dotrze do Ciebie (e-maile z różnych powodów nie zawsze docierają do adresata lub docierają z dużym opóźnieniem), użyj innego adresu.

Strona główna


Polecamy też książkę:
Banki, pieniądze, długi

Shit! Rok w brukowcu

Autor:
Joanna Żebrowska
Format:
PDF, EPUB, MOBI
Ocena:
Oceń

Zachęcamy do wypełnienia poniższych pól. Jeśli jednak tego nie zrobisz to i tak Twoja ocena będzie się liczyć do średniej. Wpisane teksty pojawią się jako dostępne dla wszystkich po akceptacji przez moderatora.


Wypełnienie tego pola nie jest konieczne, aby Twoja recenzja ukazała się w serwisie. Jeśli je wypełnisz, to otrzymasz e-mail z tekstem recenzji, którą tu wpisałeś. Jeśli wpisałeś dłuższą recenzję warto, abyś zachował jej kopię w swoim komputerze.

 
 
5,00 ( 1 ) Przeczytaj recenzje ( 0 )

Edyta, młoda dziennikarka, dziewczyna z ambicjami, która marzy o karierze publicystki poważnego pisma trafia do brukowca. Okazuje się, że zadania, które stawiają przed nią pracodawcy nie mają nic wspólnego z dziennikarstwem. Musi nauczyć kota latać, wykreować mięsożerną roślinę, która pożera myszki, wcielić się w prostytutkę, przeistoczyć się w zakonnicę i nakłonić Polaków do obchodów dnia szczytowania seksualnego.

W tle wątek romansowy. Czy Edycie uda się przechytrzyć los i usidlić mężczyznę swoich marzeń? Czyta się z wypiekami na twarzy!

Inspiracją do powstania książki były doświadczenia autorki, która pracowała w jednym z tabloidów. Żebrowska zobrazowała, w satyryczny sposób, kulisy pracy w redakcji brukowca. Obnażyła grzeszki dziennikarzy, mechanizmy oszukiwania czytelników i manipulowania nimi. Wyjaśniała w jaki sposób powstają wyssane z palca materiały.

Książka nie jest jednak dokumentem. To wyjątkowo zabawna, dobrze napisana, powieść z kluczem. Można ją porównać do książki „Diabeł ubiera się u Prady” Lauren Weisberger.

Zobacz wywiad z autorką na temat książki w Dzień Dobry TVN

O autorce:

Joanna Żebrowska jest z zawodu dziennikarką. Pracowała w „Życiu”, „Art & Business”, „Życiu Warszawy”, „Dzienniku Polska – Europa – Świat” i w tabloidach. Współpracowała z „Rzeczpospolitą”, „Przekrojem”, TVP, TVN. Obecnie wykłada na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. „Shit! Rok w brukowcu” to jej książkowy debiut.

Recenzje:

Jacek Wakar: „Lektura dynamiczna i wciągająca”

Izabela Sznajder: „Świetna satyra na świat brukowców”

Jarosław Lelkowski: „Naprawdę dobry kawałek literatury. Gorąco polecam!”

Anna Szczurek: „Książka Joanny Żebrowskiej to pozycja absolutnie genialna i obowiązkowa. Czyta się ją z wypiekami na twarzy”.

Recenzje
Nie znaleziono wyników.

Utworzone przez: Marcin Gawski