ebooks43.pl

dobre darmowe e-booki

Polecamy też książkę: Banki, pieniądze, długi
Pamiętnik pani Hanki Pobierz za darmo

Podaj swój adres email, na który wyślemy Ci wiadomość umożliwiającą pobranie e-booka w każdym, dostępnym u nas formacie. Jeśli ta wiadomość nie dotrze do Ciebie (e-maile z różnych powodów nie zawsze docierają do adresata lub docierają z dużym opóźnieniem), użyj innego adresu.

Strona główna


Polecamy też książkę:
Banki, pieniądze, długi

Pamiętnik pani Hanki

Autor:
Tadeusz Dołęga-Mostowicz
Format:
PDF, EPUB, MOBI
Ocena:
Oceń

Zachęcamy do wypełnienia poniższych pól. Jeśli jednak tego nie zrobisz to i tak Twoja ocena będzie się liczyć do średniej. Wpisane teksty pojawią się jako dostępne dla wszystkich po akceptacji przez moderatora.


Wypełnienie tego pola nie jest konieczne, aby Twoja recenzja ukazała się w serwisie. Jeśli je wypełnisz, to otrzymasz e-mail z tekstem recenzji, którą tu wpisałeś. Jeśli wpisałeś dłuższą recenzję warto, abyś zachował jej kopię w swoim komputerze.

 
 
5,00 ( 1 ) Przeczytaj recenzje ( 1 )

Doskonała powieść romantyczno - szpiegowska, a zarazem ponadczasowy portret kobiety. Bardzo dobra literatura oraz świetna rozrywka! Szalone lata 30-te dwudziestego wieku. Miłość, zdrada, wielki świat, szpiegowskie afery. Wiele interesujących spostrzeżeń o relacjach damsko - męskich. Ciekawa lekcja dla ludzi interesujących się szarmanckim uwodzeniem kobiet czy też, z drugiej strony, uwodzeniem skazanym na porażkę. Autor doskonale wgłębia się w umysł płci przeciwnej, jest świetnym obserwatorem. Do takiego stopnia, że możemy zapomnieć, iż dzieło to nie jest twórczością żadnej damy, a napisał je mężczyzna.

Hanka Renowicka jest zadowoloną z życia żoną znanego dyplomaty. Jej życie polega na udziale w przyjęciach, przygotowaniach do nich, plotkowaniu z przyjaciółkami na temat innych przyjaciółek i uroczych (albo i nie) mężczyzn oraz na tym podobnych czynnościach. W "Pamiętniku pani Hanki" znajdujemy klimat okresu przedwojennego. Główna bohaterka styka się z czołowymi postaciami życia politycznego i wojskowego (uczestniczy na przykład w polowaniach z Göringiem czy też bywa na przyjęciach zaproszona przez księcia Monaco czy inne wybitne postaci tamtych lat). Chwali się także znajomością z pisarzami takimi jak Gombrowicz, Iwaszkiewicz i, oczywiście, sam autor, czyli Dołęga-Mostowicz. Dzięki temu zabiegowi literackiemu, autor książki może opatrzyć zapiski Hanki swoimi przypisami, co dodaje dziełu aury autentyczności.

"Pamiętnik pani Hanki" jest powszechnie uznawany za najlepszą powieść Tadeusza Dołęgi-Mostowicza.

Recenzje
Wyświetlono rezultaty 1-1 z 1.
Czyta się jednym tchem - polecam!
 
 
( 2020-01-30 14:52:24 )
Autor: antydaktyl

Utworzone przez: Marcin Gawski