ebooks43.pl

dobre darmowe e-booki

Polecamy też książkę: Banki, pieniądze, długi
Złudzenie istnienia Pobierz za darmo

Podaj swój adres email, na który wyślemy Ci wiadomość umożliwiającą pobranie e-booka w każdym, dostępnym u nas formacie. Jeśli ta wiadomość nie dotrze do Ciebie (e-maile z różnych powodów nie zawsze docierają do adresata lub docierają z dużym opóźnieniem), użyj innego adresu.

Strona główna


Polecamy też książkę:
Banki, pieniądze, długi

Złudzenie istnienia

Autor:
Krzysztof Szczypka
Format:
PDF, EPUB, MOBI
Ocena:
Oceń

Zachęcamy do wypełnienia poniższych pól. Jeśli jednak tego nie zrobisz to i tak Twoja ocena będzie się liczyć do średniej. Wpisane teksty pojawią się jako dostępne dla wszystkich po akceptacji przez moderatora.


Wypełnienie tego pola nie jest konieczne, aby Twoja recenzja ukazała się w serwisie. Jeśli je wypełnisz, to otrzymasz e-mail z tekstem recenzji, którą tu wpisałeś. Jeśli wpisałeś dłuższą recenzję warto, abyś zachował jej kopię w swoim komputerze.

 
 
4,00 ( 1 ) Przeczytaj recenzje ( 0 )

Każdemu z nas należy się szczęście i nikt nie powinien cierpieć. To chyba dobre słowa na wstępie książki o naukach człowieka, który dwa i pół tysiąca lat temu postawił sobie za cel znalezienie sposobu na wyzwolenie wszystkich istot z cierpienia. Zapewne oglądając wieczorne wiadomości, w których co rusz znajdują się doniesienia o katastrofach, wypadkach, wojnach i morderstwach przypuszczacie, że ten człowiek nie osiągnął swego celu.

Na szczęście jesteście w błędzie, udała mu się ta niewiarygodna sztuka – odkrył przyczyny cierpienia, poznał też sposób pozbycia się go, a przy okazji odnalazł źródło szczęścia dostępne dla wszystkich istot. Nie widać tego, na co dzień? To prawda. Niestety Budda odkrył również, że tego szczęścia nie da się podarować, sprzedać lub narzucić nikomu na siłę, nie jest do tego zdolny żaden człowiek, czy Bóg. Niektórzy powiedzą "niestety" inni "na szczęście", ale ostatecznie okazało się, że źródło zarówno cierpienia, jak i szczęścia ukryte jest w nas samych, w naszej prawdziwej istocie, co oznacza, że każdy musi samodzielnie do niego dotrzeć.

Recenzje
Nie znaleziono wyników.

Utworzone przez: Marcin Gawski